1397/05/28 14:07:52

آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری، با حضور داوطلبان در سراسر کشور، جمعه 26 مرداد برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمد محب خدایی معاون گردشگری این سازمان نیز با حضور در محل برگزاری این آزمون دردانشگاه امیر کبیر از برگزاری  این آزمون بازدید به عمل آورد.

این آزمون شامل آزمون های مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایران‌گردی و جهان‌گردی، راهنمایان طبیعت‌گردی و راهنمایان زمین گردشگری در 28 استان کشور و منطقه آزاد کیش است که به طور همزمان با همکاری دفتر مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی و مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاددانشگاهی برگزار شد.

این آزمون به منظور ارزیابی و سنجش اطلاعات فراگیران دوره‌های مذکور با شرکت ۴۸۰۶ نفر از داوطلبان برگزار شد که بیشترین آمار داوطلبان مربوط به تهران به تعداد ۱۴۵۷ و کمترین داوطلبان مربوط به استان آذربایجان غربی به تعداد ۹ نفر بود.

آزمون جامع دوره‌های کوتاه مدت گردشگری در دو نوبت ساعت ۸ صبح برای داوطلبان مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و ساعت 11 صبح  برای داوطلبان راهنمایان گردشگری، طبیعت گردی و زمین‌گردشگری  برگزار شد.

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران، ابراهیم لاریجانی سرپرست اداره کل بازاریابی و تبلیغات، مرتضی شکوهی مدیر کل امور مجلس و استان ها و نمایندگان انجمن‌ها و جوامع صنف دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری نیز از مراحل برگزاری این آزمون بازدید کردند.